Alsim Alarko, toplam 3 Lot’tan oluşan Bükreş Çevre Yolu Tasarım ve İnşaatı işinde Lot 1 ve Lot 2 için en iyi teklifi sundu.

Alsim Alarko, toplam 3 Lot’tan oluşan Bükreş Çevre Yolu Tasarım ve İnşaatı işi ihalelerinde Lot 1 ve Lot 2 için en iyi teklifi veren katılımcı olarak ilan edildi. Alarko, yasal prosedürlerin tamamlanmasından ve Romanya Karayolları İdaresi ile söz konusu projenin sözleşmelerinin imzalanmasından sonra kendi dünya standartlarındaki kalite standartlarını Romanya’ya taşıyacak olmanın heyecanını şimdiden duyuyor. Yaklaşık 51,3 km toplam uzunluğa sahip olan Bükreş Çevre Yolu Projesi, şehrin doğu çıkışındaki Köstence yönünde uzanan A2 otoyolunu, batı çıkışındaki Piteşti yönünde uzanan A1 Otoyolu ile birleştirecektir. Projenin tamamlanması sadece transit trafiği değil aynı zamanda şehir içi trafiği de hafifletecektir. Proje, ekonomisi en hızlı gelişen Avrupa ülkesi olma özelliğini taşıyan Romanya’nın kalkınmasının sürdürülebilirliğine büyük ölçüde katkı sağlayacaktır.

Projenin kapsamı, yaklaşık 17 km’lik Lot 1 ve yaklaşık 16,3 km’lik Lot 2 kapsamında yer alan tasarım ve inşaat işlerinden oluşmaktadır. Söz konusu otoyol, her iki yönde de emniyet şeritleri bulunan 2 x 2 şeritten oluşmaktadır. Bu proje çerçevesinde, Lot 1’in kapsamında 9 köprü, 2 kavşak, 2 kısa süreli park alanı, 1 bakım alanı ve Lot 2’nin kapsamında da 12 köprü, 2 kavşak, 1 kısa süreli park alanı ve 1 bakım alanı yer almaktadır. Projenin tasarım süresi 12 ay ve inşaat süresi 30 ay olup, işin 42 ayda tamamlanması planlanmaktadır.